anniversary

Daisypath - Personal pictureDaisypath Anniversary tickers

아름다운 친구

Thursday, December 9, 2010

..Kpop Again..

haLu..haLuuu................aiii cemua..
entry baru...tp stil bout korean site..hehe..kali nie nk share other kpop band plak..
jom skodeng..........




SUPER JUNIOR


Super Junior atau feymes sbg SUJU adalah kmpulan anak2 lelaki muda ( boy band ) arr yg bernaung d bwh SM Entertaiment pd thn 2005..sbnrnya ahli asal kmpln SUJU nie ada 13 org ( plg ramai stakat nie d korea ) tp skrg da tggal 10 org he...sob3...sbbnya  3 ahli mreka iaitu Hangeng, Kangin, & Kibum da kuar tuk truskn prjuangn masing2..emm...pe lg nk story sal kmpln nie ek?? arrhh... stp kmpln ada efanz masing2 kiranya ada fan club gtu...tuk kmpln nie fan club dorg adalah E.L.F ( Ever Lasting Friend )...yaaa..i stuju!! suka sgt ngn dan club dorg nie...tp sygnya aku xjoin...haha sbb aku adalah B2UTY...ngeh3...special case tuk B2ST...


ok jom jenguk2 jap profile dorg yg kiut2 nie..





Super Junior Members Profile :

Leeteuk :
Super Junior Lee Teuk

Stage Name: Eeteuk/Leeteuk (meaning “special”)
(he wanted a name like Kangta, Hyesung and Junjin but then changed it to Eeteuk.Leeteuk)
Real Name: Park Jungsu/Park Jungsoo
Nicknames: teukie, duck
Birthday: July 1, 1983
Origin: South Korea 
Height: 178cm (I swear…he’s shorter than that…)
Weight: 59kg
Blood Type: A

Heechul :
Super Junior Hee Chul
Stage Name: Heechul
Real Name: Kim Heechul
Nickname: Cinderella, Hee-nim
Birthday: July 10, 1983
Origin: Gangwon Province, South Korea
Height: 179cm
Weight: 60kg
Blood Type: AB (no, he’s not weird…he’s special ^^)

Han Geng :

Super Junior Han Geng

Stage Name: Hankyung
Real Name: Han Geng
Nickname: Beijing Fried Rice
Birthday: February 9, 1984
Origin: Heilongjiang Province, China
Height: 181cm
Weight: 66kg (he’s lost a few pounds) 
Blood Type: B

Yesung :

Super Junior Ye Sung

Stage Name: Yesung (meaning “art-like voice”)
Real Name: Kim Jong Woon
Brithday: August 24, 1984
Origin: Cheonan, South Korea
Height: 178cm
Weight: 64kg
Blood Type: AB (yes, it explains his weirdness just like Heechul…haha)

Kang-in :

Super Junior Kang In

Stage Name: Kangin (meaning “strong person”)
Real Name: Kim Young Woon
Nickname: Racoon, #1 Korea (Handsome) _____[insert your own word here]
Birthday: January 17, 1985
Origin: South Korea
Height: 180cm
Weight: 70kg (he’s lost a few pounds too)
Blood Type: O

Shindong :

Super Junior Shin Dong

Stage Name: Shindong
Real Name: Shin Donghee
Birthday: September 28, 1985
Origin: South Korea
Height: 178cm
Weight: 90kg (he’s lost quite a few since debut)
Blood Type: O

Sungmin :

Super Junior Sung Min

Stage Name: Sungmin
Real Name: Lee Sungmin
Nickname: Danhobak boy (Sweet Pumpkin/Squash Boy)
Birthday: January 1, 1986
Origin: South Korea
Height: 175cm
Weight: 57kg
Blood Type: A

Eunhyuk :

Super Junior Eun Hyuk

Stage Name: Eunhyuk 
(chose this name because he didn’t want it to be mixed up with comedian Lee Hyukjae)
Real Name: Lee Hyukjae
Nickname: Monkey boy, jewel boy
Birthday: April 4, 1986
Origin: Gyeonggi, South Korea
Height: 176cm
Weight: 58kg
Blood Type: O

Donghae :

Super Junior Dong Hae

Stage Name: Donghae 
Real Name: Lee Donghae, Aiden Lee
Nickname: Fishy (he’s the fish of the East Sea, which came from his name Donghae)
Birthday: October 15, 1986
Origin: Mokpo, South Korea
Height: 175cm
Weight: 60kg
Blood Type: A
he's cute..rite??
Siwon :

Super Junior Si Won

Stage Name: Siwon
Real Name: Choi Siwon
Nickname: Simba (named by Heechul)
Birthday: February 10, 1987
Origin: Seoul, South Korea
Height: 183cm
Weight: 65kg
Blood Type: B
( OMG..he's howt..ngaaaaa )

Ryeowook :

Super Junior Ryeo Wook

Stage Name: Ryeowook
Real Name: Kim Ryewook
Nickname: eternal maknae
Birthday: June 21, 1987
Origin: South Korea
Height: 173cm
Weight: 58kg
Blood Type: O

Ki Bum :

Super Junior Ki Bum

Stage Name: Kibum
Real Name: Kim Kibum
Birthday: August 21, 1987
Nickname: Snow White (given by Heechul)
Origin: Seoul, South Korea (also lived in California for about 4 yrs)
Height: 178cm
Weight: 58kg
Blood Type: A (explains his introvert-ness)

Kyuhyun :

Super Junior Kyu Hyun

Stage Name: Kyuhyun, Gyuhyun
Real Name: Cho Kyuhyun
Nickname: maknae
Birthday: February 3, 1988
Origin: South Korea
Height: 180cm
Wieght: 68kg
Blood Type: A









SHINEE


Other band form South Korea..dianggotai 5 org ahli..efanz mreka adalah SHINee world...hmm..
nk taw psl dorg??kiut...pndai mnari..haha (kbykn kmpulan korea pn mmg mnari kn) lalala...
smua pn muda2 mc..haha...jom view profile..




Profile member :


ONEW
Stage name: Onew (온유 or 温流)
Birth name: Lee Jinki (이진기)
Birth date: December 14, 1989 (1989-12-14) (age 18)
Position: Sub vocal, Leader



JONGHYUN
Stage name: Jonghyun (종현 or 鐘鉉)
Birth name: Kim Jonghyun (김종현)
Birth date: April 8, 1990 (1990-04-08) (age 18)
Position: Lead vocal



TAEMIN
Stage name: Taemin (태민 or 泰民)
Birth name: Lee Taemin (이태민)
Birth date: July 18, 1993 (1993-07-18) (age 14)
Position: Sub vocal, lead dancer



MINHO
Stage name: Minho (민호 or 珉豪)
Birth name: Choi Minho ((최민호)
Birth date: December 9, 1991 (1991-12-09) (age 16)
Position: Rap and sub vocal




KEY
Stage name: Key (키)
Birth name: Kim Kibum (김기범)
Birth date: September 23, 1991 (1991-09-23) (age 16)
Position: Rap and sub vocal

( he's maknae for SHINee)



aku nk share link tntg band2 korea...   klik siniklik sini
kt link nie mc2 info korg ble dpt lau nk lbh byk..


emm..byk lagi....tp nnt la plak update tuk korg ye....^^

I like you the best